Užgavėnės – linksma, nuotaikinga, garsi žiemos palydų šventė. Senovėje žmonės galvojo, jog žiemą reikia varyti iš mūsų krašto, kitaip ji neišeis. Tad Užgavėnės ir yra žiemos išvarymo šventė, juoko bei išdaigų diena. Kaip gi tokią dieną apsieisi be linksmų pokštų, tradicijų, apeigų.

Mūsų mokyklos-darželio bendruomenė,  kaip ir kasmet,  surengė šią nuotaikingą šventę. Vaikai, pedagogai persirengė įvairiais personažais, žaidė žaidimus, vaišinosi Užgavėnių blynais ir kitais patiekalais. Persirengėlių palyda dainomis, žaidimais ir šmaikščiu žodžiu pakvietė visus į lauką – šventės kulminacijai. Ten vyko  Lašininio ir Kanapinio kova, kurioje, kaip visada, Kanapinis laimi. Užgavėnių šventė neįsivaizduojama be blogio, nelaimių ir visiems įkyrėjusios žiemos simbolio – Morės sudeginimo. Prieš tai vaikai į Morės kišenes sudėjo savo surašytas visas nuodėmes, ydas ir blogus įpročius, kurių, anot lietuviškų Užgavėnių tradicijų, galima greitai ir lengvai atsikratyti tokiu būdu.

Užgavėnių šventės organizavimo tikslas – perteikti etnokultūrines žinias, papročius, tradicijas ir mokyti jas praktiškai taikyti mokyklos, šeimos ir giminės tradicinėse šventėse.