EUROPOS JUDUMO SAVAITĖ

      Kaip ir kiekvienais metais, Kėdainių r. Vilainių mokykla-darželis „Obelėlė“ dalyvavo Europos Judumo savaitėje rugsėjo 16–22 dienomis. Judumo savaitės tikslasskatinti vaikus ir bendruomenę daugiau judėti, rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Šiais metais, dalyvaudami projekte „Aš judu ir tave kviečiu“ bendrai finansuojamame valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų fondas, Judumo savaitei įsigijome ir atsinaujinome fizinio ugdymo priemones tinkančias vaikams ir suaugusiems. Mokykloje-darželyje organizavome penkias judumo dienas: „Šokių diena“, „Sporto diena“, „Bėgimo diena“, „Mano įdomiausia žaidimo diena“, „Olimpio mankšta“.

      Judumo savaitę pradėjome šokdami įvairiausius šokius, pradėdami liaudiškais rateliais ir baigdami šiuolaikiniais šokiais. Vaikai ir mokytojai su džiaugsmu mokėsi žingsnelių ir netrukus judėjo šokio ritmu, nes muzika diktavo judesius ir kūrė kuo puikiausią nuotaiką.

      Antrą dieną lauko aikštelėse ugdytiniai, laikydamiesi saugaus atstumo, išbandė įsigytą naują sportinį inventorių, dalyvavo įvairiose estafetėse, įveikdami įvairias kliūtis. Vaikai šuoliavo įlipę į maišus, peršoko barjerus, apibėgo kėglius, lindo per šokinėjimo barjerus, mėtė, gaudė, taikė į taikinius „Pupų“ maišelius ir t.t. Renginio metu vyravo puiki nuotaika, dalyviai patyrė daug teigiamų emocijų.

      Žinome, kad didžiausią naudą žmogus gauna tuomet, kai sportuoja lauke. Mūsų įstaigos bendruomenė su Visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Jūrate Petraitiene atliko apšilimo, raumenų tempimo pratimus, mokėsi taisyklingos šiaurietiško ėjimo technikos. Visiems tai buvo nauja veikla, kurios metu ir vaikai, ir suaugę turėjo susikaupti ir „susidraugauti“ su lazdomis.

     Judumo savaičių penktadieniais mokykloje-darželyje tradiciškai vyksta bėgimas, kuriame dalyvauja visi vaikai. Darželinukai nekantriai rikiavosi prie starto linijos ir pasileido bėgti linksma bėgimo trasa įstaigos teritorijoje. Mokiniai savo vikrumą, greitį, ištvermę pasitikrino įveikdami bėgimo trasą Vilainių parke. Visiems ugdytiniams netruko džiaugsmo ir gerų emocijų, juk kartu bėgo ir jų mokytojos, o nugalėjo draugystė. Visiems bėgikams į grupes ir klases iškeliavo taurės su Sporto rėmimo fondo inicialais.

     Ketvirta judumo savaitės diena – Mano įdomiausio žaidimo diena“. Lauko aikštelėse įrengėme „sportines saleles“. Vaikai kartu su mokytojomis pasirinko judrią veiklą, mokėsi žaisti futbolą, žolės riedulį, mokyklos-darželio stadione. Surengėme balansinių banglenčių varžybas aplink mokyklą-darželį.

     Judumo savaitės renginiai finišavo linksma, daug judesių apimančia Olimpio mankšta, kurioje buvo išbandyti nauji fitneso kilimėliai su saugiais kontaktiniais kamuoliais. Šių priemonių pagalba buvo stiprinami raumenys, gerinama koordinaciją ir pusiausvyrą, lavinama taisyklinga laikysena. Šios dienos veiklos parodė, kad sportas yra linksmas ir smagus užsiėmimas!

       Europos Judumo savaitės pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis už aktyvų dalyvavimą. Mokyklos-darželio bendruomenė siekdama, kad fizinis aktyvumas taptų mūsų kasdieniniu įpročiu ir toliau dalyvaus neformaliose sportinėse veiklose vaikams ir suaugusiems, kurios vyksta įgyvendinant jau minėtą Sporto projektą „Aš judu ir tave kviečiu“.

Renginio organizatorė

Kėdainių r. Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Airida Avizovienė

              

 

RESPUBLIKINIS RENGINYS „NYKŠTUKŲ ŠĖLSMAS”

Tarptautinei futbolo dienai paminėti septintus metus iš eilės Kėdainių arenoje vyko Respublikinės priešmokyklinio ugdymo vaikų sportinės žaidynės „Nykštukų šėlsmas 2019“. Žaidynių simbolis Nykštukas Tukas kartu su Besmegeniu sukvietė 10 komandų iš visų Kėdainių  miesto lopšelių-darželių: „Pasaka“, „Aviliukas“, „Žilvitis“, „Vyturėlis“, „Puriena“, „Vaikystė“, „Varpelis“, iš Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“, iš Ukmergės vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ ir Panevėžio lopšelio-darželio „Jūratė“.

Po šventiškos nykštukų kepurėmis pasipuošusių dalyvių eisenos, visus pasveikino ir sportinės sėkmės palinkėjo Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis. Arenoje aidėjo garsūs komandų prisistatymai, vaikai kartu su Nykštuku Tuku ir Besmegeniu smagiai pasimankštino ir vadovaujami komandų mokytojų susikibę į linksmuosius traukinukus pajudėjo link estafečių ir futboliuko aikštelių, kur dalyvavo  smagiose rungtyse. Visi vaikai sėkmingai dalyvaudami sportinėse rungtyse patyrė daug teigiamų emocijų, demonstravo komandinio žaidimo gebėjimus, buvo fiziškai aktyvūs žaisdami estafetes.

Mažieji „Nykštukų šėlsmo“  sportininkai buvo apdovanoti komandinėmis taurėmis, padėkomis, asmeniniais medaliais, kuriuos įsteigė Kėdainių rajono savivaldybė.    Už nuoširdų vaikų fizinio aktyvumo skatinimą ir sportinių tradicijų puoselėjimą rajone ir aktyvų, išradingą  respublikinių priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikų sportinių žaidynių „Nykštukų šėlsmas 2019“ organizavimą buvo įteiktos Kėdainių Mero Valentino Tamulio pasirašytos padėkos  Kėdainių r. Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ priešmokyklinio ugdymo mokytojai metodininkei Audronei Jonavičienei, Kėdainių lopšelio-darželio „Pasaka“ priešmokyklinio ugdymo mokytojai metodininkei Daivai Kasperiūnienei, Kėdainių lopšelio-darželio „Žilvitis“ ikimokyklinio ugdymo mokytojai metodininkei Inai Gustienei, Kėdainių lopšelio-darželio „Aviliukas“ ikimokyklinio ugdymo vyresniajai  mokytojai  Jolantai  Kasperavičienei.

Džiaugiamės, kad šis renginys Kėdainių r. Vilainių mokyklai-darželiui „Obelėlė“ vykdant projektą „Aš judu ir tave kviečiu“ buvo bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Vaikų įdomioms estafetėms nupirkta lankų,  barjerų, tunelių.  Dėkojame Kėdainių r. savivaldybei  už  renginio parėmimą, Kėdainių arenos administracijai už  šiltą ir draugišką priėmimą.

 

Audronė Jonavičienė, Kėdainių r. Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

              

 

NEFORMALIOS VEIKLOS VAIKAMS IR SUAUGUSIEMS

            Mokykloje-darželyje ,,Obelėlė“ baigėsi Švietimo,  mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo lėšomis organizuojamo ir vykdomo sporto projekto  Kėdainių r. Vilainių mokykloje-darželyje  ,,Aš judu ir tave kviečiu“ neformalios sportinės veiklos vaikams ir suaugusiems. Už jas atsakinga pradinio ugdymo mokytoja-metodininkė Jolanta Klevinskienė ir šokių mokytoja Ilona Medelinskienė, bei „Sporto aikštelė kieme“, už kurios veiklas buvo atsakinga socialinė pedagogė Lina Mindauliūtė-Žukienė

              Projekto metu Vilainių mokyklos-darželio bendruomenė kartu su Vilainių kaimo bendruomene turėjo galimybę užsiimti įvairia sportine veikla.  Sporto aikštelėje vaikai daug judėjo, žaidė.

              Projekto ,,Aš judu ir tave kviečiu“ vaikai taip pat per įvairią sportinę veiklą gerino fizinę ir psichologinę sveikatą, patyrė daug teigiamų emocijų, judriųjų žaidimų metu tobulino bendravimo, bendradarbiavimo, komandinio žaidimo įgūdžius. Mažieji mokėsi spręsti konfliktus, konstruktyviai išgyventi nesėkmę.

              Džiaugiamės, kad šio projekto dėka buvo atnaujintas ir papildytas sporto inventorius.

               Aktyvus judėjimas, žaidimai, įvairios aktyvios veiklos, sporto šventės, suteikė daug teigiamų emocijų. Komanda tiki, kad šiam projektui pasibaigus vaikai ir toliau aktyviai leis laisvalaikį, daug sportuos patirdami, judėjimo džiaugsmą, nes judėjimas vienas iš laimingos vaikystės receptų.

                                       Socialinė pedagogė Lina Mindauliūtė-Žukienė

 KOVO 11-OSIOS BĖGIMAS

        Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ bendruomenė,  aktyviai paminėjo Kovo 11 –ąją! Ir ugdytiniai, ir darbuotojai  dalyvavo bėgime-ėjime Vilainių parke. Tai dar viena projekto „Aš judu ir tave kviečiu“ veikla (projektas bendrai finansuojamas Vilainių m.-d. „Obelėlė“ ir Sporto rėmimo fondo, administruojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos).

      Ugdytiniai,  pasipuošę tautine atributika ir laikydamiesi visų saugumo reikalavimų,  atkeliavo į Vilainių parką, kur juos pasitiko renginio organizatorės: pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Jolanta Klevinskienė ir vyresnioji socialinė pedagogė Lina Mindauliūtė-Žukienė. Vaikams ir suaugusiems buvo paruošta saugi ir smagi trasa bėgimui ar ėjimui. Visi  dalyviai  nekantravo ją įveikti. Mažuosius mokyklos-darželio ugdytinius pradžiugino galimybė aktyviai praleisti laiką ir taip paminėti Lietuvai svarbią datą. O įveikus trasą, laukė apdovanojimai – medaliai, skirti šiam įvykiui atsiminti.

     Pasportavę ir apdovanoti bėgimo dalyviai grįžo į įstaigą, kurios kiemo „Arbatinėje“ jų laukė gardi, šilta, kvapni „Obelėlės“ arbata, kuriai žoleles per vasarą rinko, džiovino ir ruošė įstaigos bendruomenė.

     Džiugu, kad sportinėje veikloje  dalyvavo ir Aristavos skyriaus mažieji ugdytiniai, nešini vėjo malūnėliais, apėjo aplink savo darželį.

 

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Jolanta Klevinskienė

 

PIRMASIS ĮVARTIS

 

 

 

KAMUOLIO DIENA

 

  

 

SPORTUOJAME VISI – ESTAFEČIŲ DIENA

 

  

 

GELTONOJO ŠOKIO DIENA

 

 

BIRŽELIO 1-OSIOS DIENOS SPORTO ŠVENTĖ

 

Birželio 1-osios dienos sporto švente, skirta tarptautinei vaikų gynimo dienai, baigėme vykdyti sporto projekto  veiklas. Pradinio ugdymo  mokytoja metodininkė Jolanta Klevinskienė ir vyresnioji pailgintos dienos grupės auklėtoja  Laima Žvikienė sukvietė visus mokyklos-darželio ugdytinius į kasmetinį sportinį aktyvumą ir bendravimą skatinantį renginį, kuriame buvo žaidžiamas kvadratas, futbolas, mažasis golfas, įveikiamos įvairios rungtys.