Vilainių mokykloje-darželyje „Obelėlė“  visą spalio mėnesį vyko ilgalaikis projektas „Obelėlės obuoliukai“. Projekto tikslas –  pažintinių procesų lavinimas per visus vaiko pojūčius: regą, skonį, klausą, lytėjimą ir uoslę.

                      „Obelėlėje“ nuo mažens skiepijamas mokinių sveikas gyvenimo būdas bei atsakingas požiūris į savo sveikatą. Šiais mokslo metais nusprendėme  organizuoti projektą apie obuolius. Mokytojų, mokinių nuomone   sveikiausi produktai mūsų organizmui yra lietuviški vaisiai, o populiariausi iš jų – obuoliai. Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ilma Fedaravičienė šią idėją pavertė projektu „Obelėlės obuoliukai“. Šių metų ypač gausus obuolių derlius buvo palankus projekto organizavimui. Projektas buvo vykdomas keliais etapais įvairiose veiklose: pirmąją spalio mėnesio savaitę mokiniai kūrė savo klasės, grupės emblemą. Jai buvo panaudotos įvairios technikos, kad emblema butų kuo įdomesnė. Antrąją spalio mėnesio savaitę klasės ir grupės pakvipo obuoliais. Vaikai tyrinėjo, skaičiavo, ragavo  obuolių sūrį, spaudė obuolių sultis, skanavo obuolių džemą, džiovintus obuoliukus ir kitus gaminius iš obuolių. Trečiąją savaitę vyko kūrybinis procesas: vaikai su tėveliais iš įvairų medžiagų kūrė obuolių maketus. Jų išradingumas nustebino visus. „Obelėlės“ muzikos salė pasipuošė įvairiausiais obuolių maketais:  iš molio, iš popieriaus, iš gamtinės medžiagos, iš audinių ir kt.  Projekto pabaigą  vainikavo visos įstaigos šventė. Į šventę atriedėjo personažai: Raudonskruostis Obuolys, Auksaspalvis Rudenėlis kartu su Spaliu. Netikėtai šventėje pasirodė ir Baravykas su Kazlėku. Rudenėlis papasakojo apie obuolių naudą, vaišino skirtingų rūšių ir skonių obuoliais, užminė mįslių apie juos. Skambant nuotaikingai muzikai vaikai linksmai šoko, dainavo, mankštinosi kartu su Obuoliu. Mokiniai savo vikrumą parodė estafetėse su obuoliais. Šventės pabaigoje klasių ir grupių laukė linksma, kūrybinė užduotis: iš gamtinės medžiagos sukurti obuolio mozaiką.

                      Nuotaikingos, išradingos ir kūrybingos projekto veiklos padarė įspūdį visiems. Mokiniai, jų tėvai ir mokytojai vykdydami projektą  patyrė bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmą. Mokiniai susipažino su obuolio „kelione“ nuo sėklelės iki vaisiaus, patobulino pažinimo, sveikatos, socialinę ir meninę kompetencijas. Visi mokėsi aktyviai veikti, tyrinėti ir atrasti, pasitelkus savo vaizduotę sukurti darbą, sportuoti  bei sveikai gyventi.

                                  Kėdainių r. Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja   Jurgita Mejerė