Šį pavasarį mūsų mokykloje-darželyje vyko dalyvaujamojo biudžeto projektas, kurio tikslas – skatinti mokinių iniciatyvumą, atsakomybę ir įtraukti juos į mokyklos aplinkos kūrimą. Mokiniai siūlė savo idėjas, kurios ateityje padės mokyklos erdves paversti dar patrauklesnėmis, aktyvesnėmis ir draugiškesnėmis bendruomenei.
Mokiniai aktyviai teikė įvairius pasiūlymus, diskutavo apie jų naudą mokyklos bendruomenei ir pristatė savo idėjas draugams. Po aptarimų buvo atrinktos realiai įgyvendinamos iniciatyvos, už kurias vėliau balsavo mokiniai.
Džiaugiamės, kad daugiausia mokinių palaikymo sulaukė 4 klasės mokinių pasiūlymas – lauko teniso stalas. Už šį pasiūlymą nubalsavo 52 mokiniai. Ši idėja ne tik skatina aktyvų laisvalaikį pertraukų metu, bet ir ugdo bendravimo, bendradarbiavimo bei sveikos gyvensenos įgūdžius.
Lauko teniso stalas taps nauja erdve aktyviam poilsiui, draugiškoms varžyboms ir turiningam laikui gryname ore. Tikime, kad ši priemonė džiugins mokinius dar ne vienerius metus ir skatins daugiau judėti bei prasmingai leisti laiką kartu.
Dėkojame visiems mokiniams, kurie siūlė idėjas, diskutavo ir balsavo. Tokios iniciatyvos stiprina bendruomeniškumą ir parodo, kad kiekvieno mokinio nuomonė yra svarbi.
Tikimės, kad dalyvaujamojo biudžeto projektas taps gražia tradicija mūsų mokykloje, o mokiniai ir ateityje drąsiai dalinsis savo idėjomis, kurios prisidės prie dar jaukesnės ir modernesnės mokyklos kūrimo.
Dėkojame visiems dalyvavusiems.
Vyresnioji socialinė ir specialioji pedagogė Irma Kriščiūnienė



