Birželio 7 d. Vilainių mokyklos-darželio 3 klasės mokiniai lankėsi Kauno Miškų institute. Jaunosios mokslininkės Ieva ir Milana papasakojo apie savo darbą, jo specifiką, parodė miško augalų biotechnologijų laboratoriją, kur specialiose terpėse yra auginami maži daigeliai – būsimi medžiai. Taip pat visi atliko eksperimentą ant petri lėkštelių su maitinamąja terpe: dėjo įvairių augalų lapelius, spyglius, kad ant jų paviršiaus augtų esantys mikroorganizmai – grybai, bakterijos.

Vėliau trečiokai aplankė Lietuvos zoologijos sodą. Dalyvavo edukacinėje programoje „Ropliai. Ar gyvena Lietuvoje vėžlys?“ Vaikščiodami po terariumą mokiniai stebėjo dideles bei mažas gyvates, grožėjosi krokodilais ir mažais vėžliukais. Sužinojo apie jų biologiją, išmoko kaip reikia elgtis su ropliais sutikus juos gamtoje.

Pasivaikščiojimo po zoologijos sodą metu stebėjo įvairiausius gyvūnus: nuo didžiulių kupranugarių iki nykštukinių beždžionėlių. Aplankė ir plėšriųjų žvėrių sektorių, kuriame labiausiai patiko liūtai ir tigras.

Laikas praleistas zoologijos sode visiems suteikė daug gerų emocijų, nes natūraliai gamtoje pamatyti lūšį, vilką, barsuką ar plėšrųjį paukštį praktiškai nėra galimybių.

Kelionė suteikė mokiniams pažinimo džiaugsmą, teigiamų emocijų, patenkino jų smalsumą ir paskatino dar labiau mylėti ir globoti gyvūnus.

Ačiū visiems, kurie savo įdomiais pasakojimais papildėte mūsų žinių bagažą, leidote nors trumpam pabūti mokslininkais.

Mokytoja Asta Jasiūnienė