Atkeliavęs pavasaris mums primena apie pavasarinius darbus ir sėją. Taigi, saulėtą gegužės 11 d. rytą, visi darželį lankantys vaikai kartu su mokytojomis, susirinko į daržo ir šiltnamio atidarymo šventę.

       Vaikus pasitiko mergaitė Dorotė, atgijusi daržo Kaliausė, Medkirtys, kuris labai norėjo turėti širdį ir Liūtas, kuriam reikėjo drąsos. Visi keturi draugai nutarė keliauti išpildyti savo norus ir slapčiausius troškimus į Smaragdo miestą, kartu keliauti geltonųjų plytų keliu į daržo ir šiltnamio išbudinimo kelionę.

       Šventės metu, vaikai sužinojo naudingos informacijos apie daržovių naudą mūsų organizmui. Vienas po kito minė mįsles, kartu žaidė įvairiausius žaidimus. Kaliausė pristatė šiltnamyje ir darže auginamų daržovių  prižiūrėjimo taisykles. Liūtas, kuriam reikėjo drąsos paskirstė grupėms po lysvę ir patarė, kokias daržoves būtų tinkamiausia sodinti darže. Medkirtys palinkėjo auginti gausų derlių. Mergaitė Dorotė radusi Smaragdo mieste tortą, pakvietė grupių vaikus papuošti jį pačių dekoruotomis daržovėmis. Daržovių tortas, skirtas artėjančiam mokyklos-darželio 60-ajam jubiliejiniam gimtadieniui.

     Vaikai su grupių mokytojomis pasižadėjo nuolat laikytis taisyklių, prižiūrėti, laistyti ir ravėti pačių pasodintas daržoves lysvėse ir šiltnamyje.  Augindami savo pačių pasėtas ir pasodintas daržoves, vaikai patenkins savo smalsumą, gaus praktinius atsakymus į rūpimus klausimus, stebės ir pažins įvairius daržovių auginimo tarpsnius, atliks įvairius STEAM eksperimentus ir tyrinėjimus.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:  Laura Krivickaitė, Airida Avizovienė, Ingrida Butnorienė.    Meninio ugdymo mokytoja – Rita Vilkelienė