Dieninėje vasaros poilsio stovykloje „Sveikatos kodas 2023“, skirtoje priešmokyklinukams,  1–4 klasių mokiniams, gaunantiems nemokamą maitinimą, dalyvavo 18 Kėdainių r. Vilainių mokyklos-darželio ,,Obelėlė“ vaikų.

Stovykloje siekėme, kad patraukliomis formomis būtų ugdoma vaikų socialinė atsakomybė bei užtikrinamas jų kokybiškas poilsis. Taikant pilietiškumo, sveikos gyvensenos, turizmo ir ekologijos elementus, plėtojant vaikų kūrybiškumą, inicijavome menines (stiklo dažais dekoravome puodelius, ant akmenukų piešėme vasaros motyvus, kūrėme stovyklos susitarimus) ir žaidybines veiklas, skatinome savęs pažinimą, pozityvų bendravimą ir bendradarbiavimą.

Pirmąją dieną stovyklautojai keliavo į J. Paukštelio progimnaziją, kurioje susitiko su kitais stovyklautojais ir smagiai leido laiką žaisdami, o atokvėpio metu valgė arbūzą ir mezgė naujas pažintis.

Daugelis inicijuotų veiklų siejosi su ekologija ir sveikos gyvensenos nuostatomis. Žygį pėsčiomis į Babėnų mišką priėmėme ne tik kaip fizinį iššūkį, bet ir įgijome gamtotyrinės patirties. Sveikatinimo pamokoje ,,Saldžiai ir sveikai“ stovyklautojai patys gaminosi sveikatai palankius desertus, dalyvavo jogos treniruotėje, grūdinosi atlikdami sveikatinimo procedūras basakojų take, mokėsi pažinti vaistažoles ir gėrė jų arbatą. Daugiausiai džiaugsmo suteikė ,,Talentų šou“, nes čia vaikai „pasileido plaukus“ ir smagiai šėliojo. Stovyklautojams didelį įspūdį paliko susitikimas su Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos komanda, kuri įstaigos kieme pademonstravo gaisro gesinimo imitacinius veiksmus.

Visą savaitę mokyklos-darželio kieme aidėjo nesuvaidintas vaikų juokas, lydėjo geros emocijos.

Socialinė pedagogė Lina Mindauliūtė-Žukienė