„Liūtukų“ grupės ugdytiniai, lapkričio 14-18 dienomis, dalyvavo Respublikinėje virtualioje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų STEAM kūrybinių darbų parodoje „Kad dantukai būtų sveiki“.

Parodos tikslas – kurti priemones dantų priežiūros prevencijai, naudojant STEAM metodiką, įvairias kūrybines – technines priemones (antrines gamtines medžiagas, įvairius konstruktorius ir pan.).

Uždaviniai:

a) padėti vaikams išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius;

b) plėtoti sveikatos stiprinimo kompetencijas įdomiomis veiklomis, pačių sukurtomis priemonėmis.

Vaikai kartu su mokytojomis mokėsi ir bandė savarankiškai valyti dantukus, kalbėjo apie dantukų priežiūrą. Pasidalino prisiminimais apie tai, ar yra kada nors skaudėję dantį, ar teko eiti pas dantukų gydytoją. Pasvarstė, ko reikia, kad dantukai augtų sveiki. Išradingai konstravo inžinerines priemones dantukų priežiūrai, naudojant STEAM metodiką. Sveikatos priežiūros specialistė Danutė Kaupienė supažindino grupės vaikus su priemonėmis, kurios naudojamos dantukų priežiūrai, padovanojo po užduočių knygelę „Stiprusis dantukas“. Grupės tėveliai kartu su vaikais namuose kūrė laimingo (besišypsančio), susirūpinusio, liūdno (verkiančio) dantuko
istorijas. Iš sukurtų istorijų grupėje parengta parodėlė „Linksmos ir liūdnos dantukų istorijos“.

 

Mokytojos – Laura Krivickaitė, Agnė Garbuzienė