Kalėdos ir Naujieji metai yra vienos iš gražiausių metų švenčių. Šiais metais jos yra ypatingos – tai Lietuvos  šimtmečio šventės.

Lietuvos šimtmečio metus  norėjosi užbaigti kažkaip kitaip. Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“  bendruomenė svarstė, kaip pažymėti šią ypatingą datą. Kadangi vienas iš 2018 metų  mokyklos-darželio tikslų – mokantis ir veikiant komandomis skatinti bendruomeniškumą ir pilietiškumą, tad nutarėme palydėti Lietuvos šimtmečio metus gražia akcija.  Buvo sumanyta pagaminti šimtą įvairių dydžių namelių: modernių, etnografinių, pasakiškų, šeimos, ar dar kitokių.  Paskelbus akciją „Šimtmečio Kalėdų namelis“ visa bendruomenė pasinėrė į kūrybinį procesą. Šiame procese dalyvavo mokiniai, jų tėveliai, mokinių giminaičiai ar kaimynai, pedagogai. Namelių pagaminta žymiai daugiau, net 165, kurie tapo puošybos elementais, žaidimų objektais, spektaklių dekoracijomis, ugdymo priemonėmis. Sukurta šventinė emocija  salėje, grupėse ir klasėse, koridoriuose, laiptinėse ir net Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje.

Džiugu, kad  „Obelėlės“ bendruomenė padovanojo savo kūrybos dovaną Lietuvai  – šimtmečio Kalėdų namelį. Ši iniciatyva sukūrė bendrystę, pagražino aplinką, paskatino būti aktyviais ir  pilietiškais minint šalies jubiliejų. Tikime, kad vaikai  prisimins, kaip įspūdingai užbaigėme Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio paminėjimą.

Direktoriaus  pavaduotoja ugdymui Danutė Navajauskienė