2019-10-24 Aristavos bendruomenės salėje vyko Aristavos skyriaus rudenėlio šventė „Kaip daržovės karalių rinko“. O buvo taip:

„Šeimininkė pavasarį savo darže pasėjo įvairių daržovių sėklyčių. Jas augino, laistė, prižiūrėjo ir štai šį rudenį daržovės užaugo. Šeimininkė džiaugėsi savo derliumi ir nusprendė išrinkti daržovių karalių. Morka, žirnis, agurkas, burokėlis, moliūgas ir agurkėlis sprendė, kuris šiame darže svarbiausias, storiausias, saldžiausias ar daugiausiai vitaminų prisikaupęs. Visi drauge nusprendė, kad daržovių karalius turi turėti galvą ir juo tapo kopūstas. Tačiau šeimininkė visas savo užaugintas daržoves pavadino karaliais, nes be kiekvienos iš jų nei sriuba, nei salotos nebūtų gardžios… O ką jau kalbėti apie vitaminų naudą…“

Meninio ugdymo mokytoja Rita Vilkelienė išmokė nuotaikingų dainelių apie kiekvieną daržovę, kurias vaikai gražiai padainavo visiems susirinkusiems. Smagiai visi kartu sukosi „Daržovių ratelyje“, minė mįsles… O vėliau vaišinosi šeimininkės paruošta daržovių šiupinine.

 

Aristavos skyriaus mokytoja Asta Čiapaitė