Kovo 25 dieną, Lietuvoje minima  ypatinga  diena – Gandro šventė. Gandro sugrįžimo diena  paminėta  ir mokykloje-darželyje „Obelėlė“. Buvo vykdomas projektas „Paukščių sugrįžtuvės“. Projekto kulminacija – suorganizuota šventė.

Į pavasariškai papuoštą sceną lauke,  visą darželio bendruomenę  sukvietė „Boružiukų“  grupės vaikai ir mokytojos Nijolė Rindokienė (Šarka)  bei Violeta Kinderienė (Pavasaris).  Į ,,Paukščių sugrįžtuves“ „suskrido“ vyturėliai („Drugelių“ grupės vaikai), pempės („Liūtukų“ grupės vaikai), gandrai („Nykštukų“ grupės vaikai), varnėnai („Varpelių “grupės vaikai), kregždės („Kiškučių“ grupės vaikai), šarkos („Boružiukų“ grupės vaikai). Visos šventės metu  visus džiugino  Šarka, gandų nešiotoja ir Pavasaris.

Projekte dalyvavo visi mokiniai ir jų tėveliai. Kiekviena  grupė turėjo išmokti savo paukštelio balsų pamėgdžiojimą, daineles ir pasveikinimą Pavasariui. Vaikai prisiminė, kokie paukšteliai gyvena Vilainiuose, Lietuvoje, atliko kūrybinius darbelius, su tėveliais gamino inkilus.

Šventės metu visi žaidė lietuvių liaudies žaidimus-ratelius, improvizavo juos šokyje. Tėveliai pagamino 15 inkilų, kuriuos šventės metu ir įkėlė į teritorijoje esančius medžius. Tikimės, kad paukščiai  atras savo namus. Mokiniai gavo užduotį – stebėti savo inkilėlius ir sužinoti kokie paukšteliai apsigyveno.

Vyresnioji ikimokyklinio ugdymo mokytoja Nijolė Rindokienė