Vaikystė – gebėjimų išryškinimo ir formavimo metas. Šis gyvenimo etapas reikšmingas ruošiant į sėkmę orientuotą asmenybę – vaiką atsakyti į klausimus: kas aš esu ir kuo būsiu ateityje? Todėl mokytojai vaikus supažindina su profesijomis apsilankydami įvairiuose vietose. Gegužės mėnesį „Liūtukų“ grupė pabuvojo Kėdainių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ir Mikalojaus Daukšos viešojoje vaikų ir jaunimo bibliotekoje.

Edukaciniuose užsiėmimuose vaikai susipažino su ugniagesio ir gelbėtojo profesija: žiūrėjo filmukus apie saugų elgesį su ugnimi, įvykus avarijomis ar atsitikus nelaimėms vandenyje, matavosi ugniagesių drabužius, apžiūrėjo ugniagesių automobilius, bendravo su ugniagesiais.

Bibliotekininkė papasakojo apie savo darbą, vaikų literatūros skyriaus veiklą, skatinančią domėtis knygomis, supažindino su „Išmaniąją palėpe“, „Knygų pieva“. Čia vaikai pamatė daugybę įvairių knygų: garsinių, žaislinių ir kt. Jie susipažindino su bibliotekos taisyklėmis, kaip reikia knygeles saugoti, atrado „stebuklingą knygų pasaulį“.

Patirtinis ugdymas mokiniams labiau įsimena, sukelia daug gerų emocijų.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Airida Avizoviene ir Violeta Balbieriene