Mokykloje-darželyje ,,Obelėlė“ rugpjūčio 3-7 dienomis vyko antra šią vasarą vaikų vasaros ir užimtumo programos stovykla ,,Vasara kaip pasaka“. Stovykloje dalyvavo ir turiningai laiką leido 18 mokyklos-darželio vaikų.

Stovykloje visą savaitę buvo siekiama organizuoti kokybišką, turiningą vaikų poilsį ir užimtumą, meninę saviraišką, kūrybiškumą, kuo daugiau laiko leidžiant gamtoje. Programa buvo intensyvi, įvairi, pilna staigmenų ir siurprizų. Vaikus kiekvieną dieną pasitiko skirtingi personažai, kurie padėjo vaikams nusikelti į pasakų ir animacijos pasaulį, analizuoti teigiamus ir neigiamus personažų poelgius. Stovyklautojams labai patiko, kad stovykloje ne tik stebėjo ką personažai veikia, bet ir patys aktyviai dalyvavo, tapo įvairiais personažais, puošėsi veidus, plaukus, kūrė įvairias kaukes, jas dekoravo. Vaikai daug piešė, vaidino, darė įvairias lėles, su kuriomis taip pat kūrė pasakas, vaidino.

Stovykloje akcentavome geros sveikatos įtaką žmogui, todėl kiekvieną dieną skatinome ne tik daug judėti, bet ir vartoti kuo daugiau naudingų skysčių. Vaikai kiekvieną stovyklos dieną gamino skirtingus gaiviuosius gėrimus, juos degustavo, vertino. Dovanotos gertuvės vaikams suteikė  daug džiaugsmo.

Džiaugiamės, kad esant nepaprastai situacijai dėl Covid-19 viruso, šioje stovykloje pavyko daugiau keliauti. Vaikai tarpmiestiniu autobusu vyko į Aristavos kaimą. Ten įdomiai leido laiką, dalyvavo pasakoje ,,Trys paršiukai“, o kelionė į ,,Pepės Vilaitę“ ir Kauno valstybinį lėlių teatrą, kur stebėjo sušiuolaikintą spektaklį ,,Pelenė“, nepaliko abejingų. Ši stovykla buvo smagesnė įsigytos nešiojamosios kolonėlės dėka. Vaikus lydėjo muzika kiekvieną stovyklos akimirką, o įsigyti molbertai leido vaikams pasijusti tikrais menininkais tapant lauke.

Už skirtą finansavimą ir galimybę suorganizuoti puikią antrą šią vasarą stovyklą esam dėkingi Kėdainių rajono savivaldybei, mokinių tėvams. Džiaugiamės, kad galėjome vėl susitikti su vaikais, o vaikai turėjo galimybę turiningai praleisti dar vieną vasaros savaitę.

Soc. pedagogė Lina Mindauliūtė-Žukienė