Jau antrus metus mūsų mokykloje-darželyje „Obelėlė“ vyksta respublikinis projektas „Futboliukas“. Šį projektą inicijuoja Lietuvos masinio futbolo asociacija (MaFA) ir Lietuvos futbolo federacija (LFF). Projektas skatina vaikus ne tik ugdyti savo fizinius gebėjimus žaidžiant, bet ir skatinti smalsumą pažinti futbolą per kūrybinę pusę. „Futboliukas” – tai paprasta futbolo atmaina, kuri žaidžiama salėje ir lauke 3 prieš 3 netradicinėse erdvėse. Toks žaidimas suteikia daug daugiau džiaugsmo nei įprasti komandiniai žaidimai, nes visi vaikai yra įtraukiami į žaidimą ir visi gauna progą pasimėgauti žaisdami su kamuoliu.

            Projektas suskirstytas į 8 mėnesius. Jis vykdomas nuo spalio 1 d. iki gegužės 31 d. Iniciatoriai suteikė visą metodiką, reikalingą įgyvendinti projekto programą. Įstaiga gavo futbolo marškinėlius pedagogams, poroloninių kamuolių, užduočių knygelių ir kt.

          Praėjusiais metais į svečius pasikvietėme Kėdainių klubo futbolo „Nevėžis“ trenerį Nerijų Kestenį. Atvykęs svečias puikiai motyvavo mažuosius vaikus, kurie dalyvauja „Futboliuko“ projekte. Treneris savo kompetencija, žaidimo virtuoziškumu parodė vaikams įvairių futbolo pratimų, vedė užsiėmimą pradedantiesiems.

         Vaikai dalyvaudami projekte, atlieka įvairias užduotis: kuria komandos logotipą, taisykles, mokosi varytis kamuolį, perduoti kamuolį draugams ir kitas užduotis. Kiekvieną kelionės mėnesį vaikų laukia nauji iššūkiai ir išbandymai, nes futbolą galima pažinti ne tik žaidžiant aikštelėje, lavinti savo vikrumą, koordinaciją, pusiausvyrą, lankstumą, ištvermę, greitį, draugiškumą, bet ir atliekant įvairias lavinamąsias užduotis, vaidybą, bendravimą.

            Projektas „Futboliukas“  moko vaikus būti aktyviais, vikriais, bendruomeniškais.

                       Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Airida Avizovienė