Birželio 4–8 dienomis Kėdainių r. Vilainių mokykloje-darželyje „Obelėlė“ vyko dieninė vasaros poilsio stovykla „Vaikystės aidas“. Projekte dalyvavo 25 vaikai iš socialiai remtinų šeimų, 6-10 metų amžiaus.
Stovykloje vaikai prasmingai, įdomiai, turiningai leido laisvalaikį, draugavo, tobulino bendradarbiavimo, savęs pažinimo kompetencijas. Stovyklautojai kartu kūrė taisykles, plakatą, stovyklos atributiką – skareles. Žaidė susipažinimo, bendravimo ir judriuosius žaidimus, užsiėmė aktyviomis sportinėmis veiklomis mokyklos salėje ir lauke. Turėjo įdomių kūrybinių užsiėmimų – batikos technika kūrė skareles, iš modelino lipdė „Fantastines pilis“, iš kartoninių kaladžių statė didžiulę „Gedimino pilį“, lego kaladėlės virto spalvotomis pilimis. Kava, kruopomis piešė jausmus. Klijais, kava, kruopomis liejo kitokias – kvepiančias pilis. Kurtas pilis stovyklautojai pristatė vieni kitiems, pasakojo, kas gyvena sukurtoje pilyje. Kreidelėmis piešė ant asfalto, iš antrinių žaliavų gamino važiuojančias „Super mašinas“.
Vaikams labai patiko ne tik kūrybiniai užsiėmimai, bet ir viešnagės Kėdainių Suaugusių ir Jaunimo centre bei Oškinio aviacijos mokykloje.
Kėdainių suaugusių ir jaunimo centre mokytojas Vadimas Gerasimovas supažindino mus su „Robotika“. Mums ne tik papasakojo apie kompiuterius, programavimą, bet ir pamokė kaip sukurti mašiną – robotą ir „priversti“ programos kalba atlikti tam tikrus veiksmus. Sunkų darbą vainikavo vaikų šypsenos, kai pačių sukonstruotos mašinos riedėjo ant žemės. Po įdomaus užsiėmimo dauguma stovyklautojų pirmą kartą aplankė Daukšos ąžuolą, kur ne tik pasiklausė mokytojos Renatos Šimanauskienės pasakojimo apie čia kadaise gyvenusį šviesuolį Mikalojų Daukšą, sužinojo, kad greitai ąžuolui sukaks 500 metų, bet nepabūgę stiproko vėjo draugiškai apglėbė ąžuolo kamieną, sutvarkė ąžuolo ir senų kapinaičių teritoriją surinkdami šiukšles.
Ne mažiau smalsumo ir džiaugsmo vaikams suteikė viešnagė Kėdainių Broniaus Oškinio aviacijos mokykloje. Kur kantriai laukdami eilės lipo tyrinėti tikro sraigtasparnio MIL MI-2P , visiems rūpėjo atsisėsti į piloto kėdę, pasūkioti vairalazdę, patikrinti, kas slypi už durelių, esančių lėktuvo uodegos dalyje. Susipažinę su tikruoju eksponatu, skubėjo papildyti žinių bagažą – išgirdo sraigtasparnių istoriją, susipažino su vaikų aviacija bei išmoko lankstyti lėktuvėlius. O išlankstę pasvajojome, kur norėtume nuskirsti ir svajonę užrašėme ant lėktuvėlių sparnų. Galbūt dėl to jie taip uoliai ir toli skrido… Kiekvienas stovyklautojas buvo apdovanotas sertifikatu.
Stovyklautojai aplankė ir miesto parką, minaretą, susipažino su jų istorija. Stebėjo gamtinę augmeniją ir gyvūniją. Pievelėje linksmai žaidė žaidimus. Keliautojai prasitarė, kad daugumą jų dar nepažįsta parko, nežino kaip nueiti iki kultūrinio paveldo – minareto. Keliaudami pėsčiomis, mokėsi saugiai ir mandagiai elgtis gatvėje ir tarpusavyje, ugdė ištvermę, geriau pažino savo miestą.
Stovykloje vaikai kasdien mankštinosi, patyrė sėkmes kūrybinėse veiklose. Po aktyvių veiklų stebėjo video „Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės pilys“ ir „Meškiukas Padingtonas 2“. Kasdieniniuose vaikų rytmetinių nuotaikų aptarimuose vyraudavo įvairios nuotaikos, nusiteikimai, bet po dienos veiklų refleksijos buvo pilnos „saulių“ (puikių emocijų, patyrimų). Atsisveikindami su stovykla kiekvienas parašė laiškus stovyklai ir dėkojo už puikiai praleistą laiką, už įdomias kūrybines veiklas, išvykas, nuliūdo tie, kuriems šiais metais jau nebeteks stovyklauti.
Stovyklos vadovė socialinė pedagogė Renata Dzikienė